Kůže je orgán, který v těle dostává výživu jako poslední. To v dnešní době, kdy vyčerpaná zemědělská půda plodí unavené potraviny a lidé se stravují čím dál tím hůře, v podstatě znamená, že poté, co tělo rozdělí důležité živiny mezi ostatní orgány, na kůži toho už moc nezbude. Unavenou kůži nám svými produkty ochotně pomáhá maskovat kosmetický průmysl. V horším případě se na naší kůži objeví ekzém, a pak už žádná kosmetika nepomůže. 

Jaké by to bylo mít přirozeně krásnou pleť a zdravou kůži?

Krásná, zářící pleť vysílá do okolí zprávu: „Jsem zdravý a silný“, proto je pro nás rozjasněná pleť tak atraktivní. Nápoj z mladého ječmene není kouzelný lektvar a tabletky chlorelly nejsou zázračnou pilulkou, které by nás mohly uzdravit samy o sobě. Představují ale snadno uskutečnitelnou změnu životního stylu, která nám může na naší cestě k uzdravení významně pomoci. 

 

Aby se tělo mohlo uzdravit, je potřeba vyživit každou buňku.

Ječmen a chlorella společně dodávají tělu komplexní a snadno využitelnou sadu vitamínů, minerálů, enzymů, aminokyselin, antioxidantů a stopových prvků. Na rozdíl od klasických uměle vyrobených doplňků stravy, které koupíte v lékárně, ječmen a chlorella jsou potraviny – jejich složení vymyslela v dokonalé souhře sama příroda. Zelené potraviny tak nejsou pouhou sumou jednotlivých vitamínů, minerálů a aminokyselin, jejich největším přínosem je právě synergie všech obsažených látek, z nichž některé ještě ani neznáme.

Nejsilnější jsou spolu.

Většinou lidé zařadí do svého jídelníčku ječmen a chlorellu společně. Pokud ale jednomu nebo druhému nepřijdete na chuť, nebo budete cítit, že Vašemu tělu v tuto chvíli dělá dobře jen jeden z nich, můžete je zařadit i jednotlivě.

Od sebe se liší obsahem některých vitamínů (např. vit. D a B12 najdete v chlorelle, ale v ječmeni ne, chlorella obsahuje vlákninu, ječmen ne, chlorella obsahuje více bílkovin, ječmen zase více aktivních enzymů), jsou to ale drobné rozdíly, a jak ječmen tak chlorella patří k vysoce výživným „superpotravinám“.

 

 

Ječmen vyniká obsahem velkého počtu enzymů – a tím dodává tělu energii. Zatímco káva naše vyčerpané tělo v podstatě jen oblbne, ječmen nám dodá zároveň opravdovou energii a komplexní výživu. Přírodou vyvážený obsah vitamínů napomáhá uzdravování. Navíc příprava zeleného nápoje je rychlá a snadná, přezdívá se mu i „zelený fast food“.

Chlorella zase pomáhá z těla šetrně odvádět toxiny a důkladně tak naše tělo pročišťuje. Kromě toho působí probioticky – množí střevní mikroflóru a tím zlepšuje trávení. Dlouhodobé užívání chlorelly brání přemnožení kvasinek ve střevě a pomáhá udržovat rovnováhu mezi histaminem a diaminoxidázou. Při vyšších dávkách funguje jako přírodní antibiotikum. Je lisovaná do malých tabletek, které se dají kousat, cucat, nebo jen polykat.

Zelené potraviny nejsou – a zároveň jsou zázračným všelékem.

Ve skutečnosti toho zelenáče umí ještě mnohem víc: zlepšují imunitu, uzdravují, zpomalují stárnutí, působí proti stresu a vyčerpání, mají hojivé, protizánětlivé a protivirové účinky, zlepšují krevní obraz, vyrovnávají krevní tlak, pomáhají s hojením ran... To vše díky tomu, že systematicky a komplexně vyživují a detoxikují organismus. Dodávají tělu ty nejkvalitnější živiny jako stavební materiál, aby se tělo mohlo uzdravovat samo. Díky tomu pomáhají zelené potraviny s celou škálou různorodých onemocnění.

Pozor na kvalitu!

Na trhu je k dispozici mnoho zelených produktů v mnoha různých formách i cenových kategoriích. Bohužel významný rozdíl je i v jejich kvalitě – stejně jako u jakékoliv jiné potraviny. Na kvalitu výsledného produktu má velký vliv čistota prostředí, ve kterém se potravina pěstuje, ale i způsob jejího zpracování a čerstvost. Nekvalitní ječmen a chlorella mohou paradoxně napáchat více škody, než užitku, proto doporučuji výhradně produkty české společnosti s patnáctiletou tradicí v oboru. Vynikají tou nejvyšší kvalitou, čerstvostí a čistotou díky dlouholetým zkušenostem společnosti, která se při jejich distribuci spoléhá na nejrychlejší možný prodejní model – etický síťový marketing. Zelené potraviny vám tak přináší konkrétní osoba z masa a kostí, která s nimi má bohaté osobní zkušenosti a opírá se o zkušenosti svých kolegů v síti nad sebou. V ceně krabiček je pak samozřejmě i osobní servis a podpora „přítele na telefonu“. (Společnost si ze strategických důvodů nepřeje být prezentována ve veřejném prostoru mimo své oficiální stránky, proto zde neuvádím její jméno. Můžu vám je ale říct při osobním setkání nebo v soukromé zprávě - klidně mi napište! :) 

Základem je osobní kontakt. 

Kvalitní zelenáč můžete koupit jen od poradce. A právě to je jejich největší výhodou – za prvé je síťový prodej nejrychlejší způsob, jak produkt k zákazníkovi dodat – díky tomu mohou být produkty naprosto přírodní, prosté jakýchkoliv konzervačních přísad. A druhou výhodou tohoto způsobu distribuce je právě osobní servis, který poradci klientům poskytují: Poradíme, jak s užíváním začít, jaké jsou optimální dávky s ohledem na aktuální situaci konkrétního klienta, jak dávat dětem, jak zelené potraviny uchovávat, jak je připravovat, jak se vyhnout nežádoucím reakcím z prudké detoxikace, jak pomocí zelených potravin překonat akutní stavy sezónních onemocnění... Zkrátka vytvoříme řešení šité na míru potřebám konkrétního klienta. V ceně produktu tak získáváte i komplexní osobní poradenství a podporu "přítele na telefonu".

Poslat to dál...

Kladu za cíl zlepšit kvalitu života svých klientů. Ve své práci poradce při léčbě atopického ekzému se o zelenáče ráda opírám, protože mi nahrazují nedostupnost diagnostických postupů. Ono je nakonec jedno, co přesně našemu tělu chybí nebo přebývá – když mu dáme kvalitní ječmen a chlorellu, začne samo sebe přirozeně  a efektivně uzdravovat. Přesvědčila mě také osobní zkušenost - na vlastní kůži (doslova) jsem si vyzkoušela, co zelenáče dokážou. Proto jsem se rozhodla s firmou spolupracovat, stát se poradcem a posílat dál to, co je dobré, a opravdu pomáhá. Jsem hrdá, že mohu pracovat ve firmě, která klade důraz na etiku a kvalitu.  

Více o tom, jak začít při atopickém ekzému zařazovat do jídelníčku ječmen a chlorellu si můžete přečíst v článku Jak (ne)začít se zelenými potravinami a v dalších článcích o zelených potravinách na blogu

A rozhodně si stáhněte ebook výše! :)