Před časem jsme se přestěhovali do nového bytu na Ládví. A spolu se stěhováním vyvstala i otázka, kam budeme v nové lokalitě chodit na jídlo. Člověk si občas rád vyrazí, ale nechtěli jsme kvůli večeři jezdit přes půlku Prahy. Zelený Dvůr jsme objevili až na čtvrtý pokus.

Vyzkoušeli jsme před tím ještě tři restaurace v okolí, ale nebylo to ono: V jedné vyděšená kuchařka sotva rozuměla česky, a z tolerovaných potravin stěží dala dohromady jedno jídlo – bylo vidět, že dietní speciality jsou zcela nad její síly. Jinde nám sice uvařili poměrně dobře, ale zato za zcela přemrštěnou cenu, nebo nám při tom dali najevo, že se speciálními požadavky zde nejsme vítáni…

Jednoho letního večera jsme tedy plni očekávání vyrazili do restaurace Zelený Dvůr v Březiněvsi. Reference, které jsme si našli, byly vesměs příznivé a dávaly tušit, že místní kuchaři by si mohli s mými speciálními požadavky dobře poradit. Už když jsem po telefonu objednávala stůl a domlouvala speciální dietu, byla jsem příjemně překvapena přístupem personálu: „Dieta? Jasně, žádný problém. Pošlete nám to mailem, my něco vymyslíme.“ Za hodinu volali zpátky: „Pan kuchař pro vás vymyslel to a to, můžete si vybrat, jestli to chcete takhle nebo jinak.“ Skvělé!

Naše první večeře v Zeleném Dvoře byla opravdu mimořádná, a to nejen díky tomu, že jsme si konečně jednou zase vyrazili někam sami dva bez našeho v té době dvouletého skřítka. Manažer restaurace, pan David Šimeček, se nás ujal a doslova nás opečovával. Cítila jsem, že i se speciálními stravovacími požadavky jsem zde vítaným hostem. Obsluha milá a přátelská, prostředí přímo nádherné, cena přiměřená. A jídlo, to bylo úplně fantastické! Obvykle mi při návštěvě restaurace ke spokojenosti stačí, když mi přinesou něco, co je v souladu s mými stravovacími potřebami, a já se pro jednou nemusím starat ani o vaření, ani o nádobí. Tahle večeře však měla ještě jeden rozměr navíc: Jídlo bylo opravdu výtečné, nápaditá kombinace chutí v pokrmu, který bych sama uvařit neuměla. Vychutnávala jsem každé sousto!

A co že jsem to měla? Grilované krůtí medailonky, dobře propečené, zvrchu krásně křupavé a uvnitř měkké a šťavnaté. K tomu hráškové pyré ozdobené glazovanými lístky čerstvé bazalky (netuším, jak to udělali, a bylo to výtečné) a topinamburové pyré ozdobené tenoučkými topinamburovými chipsy (ještě teď se mi sbíhají sliny). Medailonky byly vkusně a chutně proloženy grilovanou zeleninou. Bez nadsázky mohu říct, že to bylo jedno z nejlepších jídel, jaké jsem kdy ochutnala.

Od té doby jsme v Zeleném dvoře jedli ještě několikrát a pokaždé jsme byli velmi spokojeni. Přestože byl v kuchyni zrovna jiný kuchař, nebyl to žádný problém; místní „kluci“ prostě fakt umí!

 

PS.: Restaurace nemá dětský koutek, takže pokud se rozhodnete vyrazit s dětmi, nezapomeňte jim s sebou vzít nějaké vlastní zdroje hry, aby měly při čekání na jídlo postaráno o zábavu. 

 

 

E-BOOK VÝŽIVA PŘI LÉČBĚ ATOPICKÉHO EKZÉMU
ANEB JAK SE PROJÍST KE ZDRAVÍ VE 4 PROMYŠLENÝCH KROCÍCH

  • Co jíst, co nejíst, jak jíst a proč.
  • Smysluplná úprava jídelníčku krok za krokem.
  • Účinné výživové nástroje pro obnovení zdraví a regeneraci kůže.
  • Jak se zorientovat ve světě zdravé výživy a najít svou vlastní cestu.
  • Eliminační dieta, kdy ji použít a na co si dát pozor.
  • Tipy pro výživu kojenců a batolat s atopickým ekzémem.
  • Jednoduchý domácí test potravinových alergií.